KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 14781044
nr 1478 1044
Nicky Sahlström
(1853-1932), Sverige
Pastell, Signerad, Verande, 50x38 cm, yttermått inklusive ram: 63x52 cm
Nikolaus "Nicky" Nilsson Sahlström, svensk konstnär född 1853, död 1932.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 4 juli 2022
kl 20:24:48
2/7 08:48:58
4/7 18:29:22
- Klassiska
Nicky Sahlström
Läs mer om Nicky Sahlström